Pathological solutions of elliptic differential equations
Annali della Scuola Normale Superiore di Pisa - Classe di Scienze, Série 3, Tome 18 (1964) no. 3, p. 385-387
@article{ASNSP_1964_3_18_3_385_0,
     author = {Serrin, James},
     title = {Pathological solutions of elliptic differential equations},
     journal = {Annali della Scuola Normale Superiore di Pisa - Classe di Scienze},
     publisher = {Scuola normale superiore},
     volume = {Ser. 3, 18},
     number = {3},
     year = {1964},
     pages = {385-387},
     zbl = {0142.37601},
     mrnumber = {170094},
     language = {en},
     url = {http://www.numdam.org/item/ASNSP_1964_3_18_3_385_0}
}
Serrin, James. Pathological solutions of elliptic differential equations. Annali della Scuola Normale Superiore di Pisa - Classe di Scienze, Série 3, Tome 18 (1964) no. 3, pp. 385-387. http://www.numdam.org/item/ASNSP_1964_3_18_3_385_0/